Mocowanie żagla przeciwsłonecznego

Jak montować

Instrukcje

Instrukcja doboru żagla i osprzętu (Pobierz)

Instrukcja zakotwienia płytki do budynku (Pobierz)

Instrukcja zakotwienia rury fundamentowej (Pobierz)

Instrukcja montażu liny w zacisku (Pobierz)

Montaż żagla przeciwsłonecznego może okazać jest bardzo prosty jeśli posiadamy odpowiednią instrukcję i podstawowe narzędzia do montażu. Oto kilka wartościowych instrukcji, które pomogą Tobie w pierwszej kolejności właściwie dobrać rozmiar żagla i parametry osprzętu, a następnie podpowiedzą jak właściwie zamontować całość.

Nasi specjaliści oferują także montaż żagla na miejscu u klienta – skontaktuj się z nami, jeśli chcesz skorzystać z tej usługi!

Istnieją różne sposoby mocowania żagla przeciwsłonecznego, a wybór odpowiedniej metody zależy przede wszystkim od specyfiki danej przestrzeni. Najpopularniejsze to:

  • - mocowanie żagla do ściany – jednym z najbardziej popularnych sposobów mocowania żagla przeciwsłonecznego jest zamocowanie go bezpośrednio do ściany budynku. Firma Skugi posiada w sprzedaży płytkę z uchem do budynku wykonaną ze stali nierdzewnej szlifowanej , którą można mocować do elewacji budynków posiadających nawet 25cm ocieplenie. Dzięki szczegółowej instrukcji montażu dostępnej na naszej stronie uchwyt można zamontować samodzielnie. Przed zakupem płytki musimy znać przede wszystkim grubość ocieplenia ściany, do której chcemy zamontować ten element.
  • - mocowanie żagla na słupach – montaż na słupach pozwala na większą swobodę w aranżacji przestrzeni, ponieważ nie musimy ograniczać się do ścian budynku. O ofercie Skugi znajdziemy dwa rodzaje masztów wykonanych ze stali nierdzewnej szlifowanej - maszt z oczkiem oraz maszt z szyną. Wybór odpowiedniego rodzaju masztu zależy od naszych preferencji , jednak należy zwrócić uwagę, że parametry masztu, takie jak wysokość i średnica należy dobrać do wielkości żagla jaki chcemy kupić oraz do lokalizacji. Informacje, jak wybrać właściwy maszt i jak go zamontować znajdują się w opisie produktu, w instrukcji doboru żagla i osprzętu oraz instrukcji zakotwienia rury fundamentowej.
  • - mocowanie żagla na linach – dotyczy systemu lin i bloczków, które są wyposażeniem masztów zarówno z oczkiem jak i z szyną. Istnieje możliwość zastosowania liny jako samodzielnego elementu napinającego, co sprawdza się w niewielkich żaglach montowanych chociażby na balkonach.

Filmy instruktażowe

Montaż liny przy pomocy zacisku

Wymiana i regulacja knagi na maszcie

Montaż żagla HDPE do masztu z szyną

Montaż żagla HDPE do masztu z uchem

Czyszczenie żagla przeciwsłonecznego SKUGI

Maszty do żagli przeciwsłonecznych SKUGI

Montaż żagla przeciwsłonecznego SKUGI

Żagle przeciwsłoneczne SKUGI - Tkanina

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło