Żagle przeciwsłoneczne

Piękna pogoda i palące słońce to czynniki, które przemawiają za integracją na świeżym powietrzu. Spotkania z rodziną i znajomymi w przydomowym ogrodzie lub na tarasie to coś, na co wiele osób czeka cały tydzień. Kiedy jednak słońca jest zbyt wiele, trudno czerpać przyjemność z przebywania na zewnątrz. Jeśli ten problem jest Ci znany i szukasz zacienionego miejsca podczas wypoczynku na świeżym powietrzu zapoznaj się z naszą ofertą i przekonaj się, że żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu to rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Aktywne filtry

Żagiel ogrodowy - co to jest?

Żagiel na taras to produkt z segmentu premium. Jest specjalnie uformowanym i wykończonym fragmentem tkaniny, która tworzy powierzchnię służącą do zacienienia. Żagiel słoneczny wraz z osprzętem jest lekką i praktyczną konstrukcją stosowaną jako osłona przeciwsłoneczna miejsc, takich jak:

 • tarasy,
 • ogród,
 • plac zabaw,
 • inne miejsca rekreacyjne.

Zadaszenie typu żagiel - zalety

Tworzące nowoczesną przestrzeń wypoczynkową żagle na taras, mają wiele przydatnych cech, które w bezpośredni sposób wpływają na ich wciąż rosnącą popularność. Do podstawowych zalet należą:

 • łatwość montażu i demontażu (możliwy jest samodzielny montaż przez klienta, który w każdej chwili może liczyć na doradztwo i dodatkowe instrukcje, kolejny atut to możliwość całkowitego demontażu żagla i masztów na okres zimowy),
 • trwałość, którą gwarantuje użycie tylko certyfikowanych tkanin najwyższej jakości,
 • estetyka i funkcjonalność (nasze produkty, dzięki dopracowaniu najdrobniejszych detali, trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających klientów),
 • lekkość konstrukcji, która nie przytłacza

Jakie kształty mają żagle przeciwsłoneczne od Skugi?

W zależności od potrzeb można zdecydować się na niestandardowy żagiel tarasowy. W stałej ofercie jednak znajduje się żagiel prostokątny lub trójkątny. Oba oferują bardzo wiele, jeśli chodzi o możliwości ochrony przed słońcem.

Prostokątny żagiel wodoodporny i zacieniający

Wyposażony jest we wcięcia znajdujące się na bokach żagla. Służą one do właściwego napięcia tkaniny. W każdym narożniku umieszczono stalowy uchwyt (d-ring). Produkt powstał z akrylowej tkaniny o wysokiej gramaturze, wodoodpornej, będącej w stanie znieść podmuchy wiatru do 60 km/h. Należy pamiętać, że żagle ogrodowe muszą być okresowo konserwowane zgodnie z instrukcją i przy użyciu dedykowanych preparatów dostępnych w naszym sklepie.

Żagiel wodoodporny i zacieniający – zasady użytkowania

Kluczowe dla zapewnienia długotrwałego użytkowania są 3 podstawowe kwestie:

 • montaż ze spadkiem na poziomie od 20 do 30%,
 • właściwe napięcie żagla,
 • prawidłowa i regularna konserwacja.

Żagle tarasowe - osprzęt dodatkowy

Żagle ogrodowe, aby spełniały swoją funkcję, muszą być właściwie zamontowane. Posłużyć się przy tym można stałymi elementami konstrukcyjnymi budynku lub otoczenia. W większości przypadków konieczne będzie zastosowanie dodatkowych akcesoriów montażowych dostępnych w sklepie Skugi. Są to m.in. maszty, szekle, płytki z uchem i inne elementy kotwiące ze szlifowanej stali nierdzewnej i aluminium.

Żagiel na taras - cena

Jeśli chodzi o żagle przeciwsłoneczne, cena egzemplarzy niestandardowych, projektowanych pod daną lokalizację, ustalana jest indywidualnie. Żagle dostępne w naszym sklepie w tradycyjnej sprzedaży, mają ceny określone na podstawie rozmiaru i rodzaju tkaniny, z której tworzony jest żagiel. Trójkątny żagiel przeciwsłoneczny mały z tkaniny akrylowej o wymiarach 3,5 × 3,5 × 4 m to koszt około 600 złotych brutto.

 • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło